TOP
tęsknię
MYŚLI

Tęsknię.

Przyszło nam żyć w trudnych i dziwnych czasach. Przez ostatnie parę tygodni okopywałam się w domowym zaciszu próbując przetrawić nową rzeczywistość. Nie chciałam się żalić, ani mówić że jest mi ciężko. Nie chciałam mówić o tym, jak bardzo się boję o siebie i swoich bliskich. Potrzebowałam czasu, żeby się z tym wszystkim jakoś poukładać, ze strachem i z tym, że tęsknię. Nie chciałam się do nikogo sztucznie uśmiechać i udawać, że to wszystko mnie nie rusza i nie ma znaczenia. Życie toczy się dalej, ale nie jest już takim, jakie znałam.

W takiej sytuacji nagle człowiek dostrzega, że tak mało na codzień docenia luksus bycia z bliskimi.

Bo w obecnych czasach to luksus. Również luksus niezależności, dostępności wszystkiego na co tylko przyjdzie ochota. Nie zagrożonej pracy. Spotkań z przyjaciółmi. Bycia, przebywania, swobodnego odpoczywania. Życia spokojnego, w swoim rytmie, bez podporządkowania czy ograniczania.

Nie tak dawno zastanawialiśmy się, gdzie zrobić zakupy. Dziś zastanawiamy się, czy w ogóle wychodzić z domu i czy to nadal bezpieczne.

Troska, która tak mocno dotychczas wiązała się z bliskością całkowicie zmieniła dziś swoje znaczenie. Dziś dystans jest nadrzędnym wymiarem troski, na który sobie pozwalamy. Trzymamy na bezpieczny dystans tych, których kochamy.

Przed chwilą skracaliśmy bezpiecznie dystans, zasiadając do świątecznego stołu z ekranami, które przybliżały nam rodzinę. Tak daleko, tylko po to by  okazać troskę, by kolejne święta spędzić razem. Ale żaden komunikator, video call, telefon – nic nie odda bycia ze sobą. Nic tak realnie nie skróci dystansu, nie pozwoli poczuć bliskich przy sobie.

Tęsknię codziennie, w każdej chwili, w każdej minucie.

Tęsknię za czułością, dotykiem, bliskością. Brakuje mi przytulenia moich rodziców, brata, czułych spojrzeń nie zza szklanego ekranu. Ciepła policzka, uścisku dłoni.

Tęsknią też moje dzieci. Gdy widzą dziadków, aż się do nich wyrywają z tęsknoty. Do końca życia nie zapomnę, kiedy pojechaliśmy zawieźć zakupy moim rodzicom, a Mik płakał, że tak bardzo chce się przytulić. Jak trudno wytłumaczyć pięciolatkowi, że w taki sposób okazujemy bliskim, że ich kochamy i chcemy ich chronić? Tęsknie za czasem, kiedy nie trzeba było tłumaczyć, bo nie trzeba było zabraniać ani unikać. Troska miała zupełnie inny wymiar.

Tęsknię za przyjaciółmi. Za spotkaniami na kawę, kolację, kino. Za lampką wina pod gołym niebem i wyczuwalną wibracją śmiechu w powietrzu. Niby rozmawiamy, wysyłamy wiadomości, dzwonimy, wymieniamy żale, smutki. Choć mieszkamy tak blisko, nigdy nie czuliśmy się tak daleko od siebie.

Tęsknie za odwzajemnionym uśmiechem. Takim, którego nie próbujesz wyczytać poszukując oczu, nie zasłoniętego maseczką, nie ukrytego. Trudno w tych czasach okazać serdeczność bez słów, będąc schowanym, ukrytym. Paradoksalnie ta warstwa materiału nie tylko chroni, a dzieli.

Tęsknie za powietrzem oplatającym moją twarz zaraz po wyjściu na dwór, za jego zapachem i nie ograniczanym dopływem. Za uczuciem prażenia słońca na policzkach. Za kroplami deszczu kapiącymi po brodzie w ulewny dzień. 

Tęsknię za beztroską zabawy dzieci na dworze. Bez strachu, że czegoś dotkną, za placem zabaw, głośnymi śmiechami i huśtawkami. Za okrzykami radości podczas zjazdów na zjeżdżalni. I za czasem, dziecko moje nie patrzyło tęsknym wzrokiem za każdą drabinką, huśtawką.

Tęsknię za światem, który nie był z założenia toksyczny, skażony. Za spokojnym życiem, za poczuciem bezpieczeństwa z którego tak brutalnie zostaliśmy odarci. Za tym, żeby spokojnie wsiąść do windy i nie bać się przycisnąć guzików. Za płatnościami gotówkowymi, przez które nikt wilkiem nie spojrzy. Za jedzeniem nieumytych truskawek i moreli, podczas powrotu z zakupów do domu.

Tęsknię za czasem, kiedy można było zakasłać bez stresu, że ludzie w sklepie będą przed Tobą uciekać w obawie o własne zdrowie. Gdy nie patrzyli złowrogo. 

Tęsknię za czasem, kiedy można było ze spokojem zrobić coś dla siebie, pójść do fryzjera, kosmetyczki, na maniciure. Kiedy można było uciec z domu do galerii handlowej i odreagować ciężki dzień, przymierzając dwadzieścia par butów. Tak proste, tak prozaiczne przyjemności, a tak nieosiągalne.

Boję się.

Boję się, że ten beztroski czas już nie powróci. Że już zawsze będziemy się bać i nigdy nie będziemy czuć się bezpiecznie. Niewątpliwe ta pandemia zmieni nas wszystkich. Już zawsze będziemy się zastanawiać, uważać. Boję się, że już zawsze będziemy za czymś tęsknić.

 

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Mam do Ciebie pytanie - ile robisz dla siebie? Czy jako Mama pamiętasz o sobie? Ja szczerze przyznam, że miewam z tym problem, bo zawsze są dzieci, dom, a na końcu ja. Brzmi znajomo?
.
Kojarzysz procedurę przekazywania instrukcji bezpieczeństwa w samolotach przed lotem? Stewardesy zawsze mówią, że kiedy wypadną maski, najpierw maskę należy założyć sobie, a potem dziecku. Dlaczego? Bo jeśli z braku tlenu stracisz przytomność, to nie będziesz w stanie zadbać o dzieci. Dokładnie tak samo jest w prawdziwym życiu. Trzeba zadbać o siebie, o swoje zdrowie i raz w roku wykonać usg piersi, cytologię i badania krwi. Dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś w tym roku, to to jest odpowiedni moment. ♥️
.
#slodkiciezarblog #mamswójczas #zczułościądosiebie #raknroll #dzienmatki #boskiematki #jestemmama #mamadwojki #instamama #bedemama #mamablogger #ootd #polskamatka #polskadziewczyna #maj #brunetka #brunette #polskakobieta #tv_living #ootdinspo #denimidea #stylowamama #coolmama
  • Macierzyństwo jest piękne,  choć przepełnione skrajnymi emocjami. Z jednej strony to niewyobrażalną miłość, której nigdy wcześniej nie czułam, troska, radość, z drugiej strony strach o nich, o ich bezpieczeństwo, przyszłość, a czsame frustracja, zmęczenie. To śmiech, zabawa, czasem krzyk i płacz. Macierzyństwo to niezwykłą umiejętność leczenia bólu buziakiem, i kojenia przytuleniem.
.
Bo prawda jest taka jak mówią - mama może zastąpić każda osobę, ale nikt nie zastąpi mamy ♥️
.
Kiedyś to święto było zarezerwowane dla mojej Mamy, dziś jest naszym wspólnym, ale dla mnie jeszcze wazniejsym właśnie ze względu na nią . 💕
.
Dziś to co najważniejsze chciałabym powiedziec, to to, że kocham moje dzieci ponad wszystko. Ze je mam. Bo gdyby nie one, nie byłabym Mamą i choć byłabym bardziej wypoczęta, to nawet w połowie nie tak szczęśliwa. 💕
.
Kochane Mamuski, wspaniałości Wam życzę w tym naszym dniu, i nie zapominajcie o sobie.
.
#motherslife #motherhoodslens #mothersday #dzienmamy #dzienmatki #mojewszystko #mojedzieci #karmieniepiersią #mamakp #breastfeedingmom #breastfeeding #igkids #slodkiciezarblog #rodzinatojestsiła #rodzina #motherhoodinspiration #polskamama #polskamatka #instamatka #instamatki #26maja #blogerka #mojemiejsce #towlasniemilosc #goodvibesforyou
  • Narodowa kwarantanna sprawiła, że rozkochałam się w zamawianiu wszystkiego do domu. Z ciuchami najczęściej nie trafiam z rozmiarem, więc skupiam się na jedzeniu, rzeczach do domu i.. zabawkach. Te ostatnie mają magiczną zdolność "kupowania" czasu dla siebie, na kawę, kawałek ulubionego serialu czy parę stron książki. ☺️ A jesli już jesteśmy przy serialach, to właśnie skończyłam polecony przez @milabyli Kalifat. I powiem Wam, że to były trzy najbardziej stresujące wieczory ostatnich tygodni.🙈 Serce biło mi jak oszalałe za każdym razem, kiedy jedna z głównych bohaterek Pervin sięgała po telefon w ukryciu przed mężem.
Serial genialny, każdemu polecam i czekam na kolejny sezon 🙃
A Wy oglądałyście? Podobał się Wam?
_
#slodkiciezarblog
#córeczka #kidsroominspiration #kidsinspo #babynursery #pinknursery #babyroom #babyofig #kinderzimmer #kinderkamer #kinderzimmerdekoration #pokojdziewczynki #pokojdzieciecy #baldachim #thisjoyfulmoment #kącikdziecka #kacikniemowlaka #interior4u1 #polskiedziecko #zabawa #zabawkiniebanalne #zabawkidrewniane #janodnadziendziecka #kulodrom #babyinterior
  • Powoli otwierają przedszkola, dziś na stories u @dominikabrojewska widziałam, jakiebsrodki zostały zastosowane, by przedszkolaki zachowały odstęp - taśmami wyklejone strefy dla każdego z dzieci, z których najwyraźniej nie będą mogły wychodzić. I zgadzam się, że po tym doświadczeniu dla dzieci pkole nie będzie już przyjemnością.
.
Ja jakoś nie wyobrażam sobie fundować swojemu dziecku takiego stresu. Zostaliśmy w domu razem. Dla nikogo z nas czas epidemii nie będzie czasem wspaniałych wspomnień, ale wazne żebyśmy czuli się bezpiecznie. Wy też tam czujecie? 💕
.
#slodkiciezarblog #mamaidzieci #mojedzieci #mojdom #mojewszystko #brunetka #brunettegirl #childrens #childhoodeveryday #matkapolka #matkawariatka #jestdobrze #kuchnia #białakuchnia #kuchniaikea #domowerewolucje #domoweinspiracje #czasnakawe #instamatki #instamatka #familystories #familyfirst #rodzinatojestsiła #rodzina #warszawa #polska  #coffeebrake #dailyblog
  • Przyszło nam żyć w trudnych i dziwnych czasach. 😪 Ostatnie parę tygodni właściwie zniknęłam z social mediów i okopałam się w domowym zaciszu próbując przetrawić nową rzeczywistość. Separacja i to stałe poczucie, że na każdym kroku trzeba być ostrożnym sprawiło, że tęsknię. ♥️ Codziennie, w każdej chwili. Za tyloma rzeczami, stanami, chwilami. I za bliskimi. Za nimi najbardziej. Za ciepłem policzka, za przytuleniem. I choć za moment będziemy o krok bliżej do normalności, to wszystko to nadal będzie inne niż to co znane i komfortowe. Cały czas się zastanawiam, czy kiedykolwiek będzie już naprawdę normalnie. 🤷‍♀️
Czy Wy też tak czujecie? Za czym tęsknicie najbardziej? 💕
.
Na blogu od paru dni wpis pełen moich przemyśleń związanych z tą całą sytuacją 💞 tak bardzo z serca. Zajrzyjcie. Link znajdziecie w BIO. ✌🏻
.
#slodkiciezarblog #covid_19 #quarantinemode #quarantinelife #blogger #maska #maseczka #maseczkaochronna #maseczkanatwarz #ochrona #bezpieczeństwo #polskamatka #polskadziewczyna #instamatka #instamamy #tęsknota #ootdmom #ootd #warszawa #jestemmama #kwiecień2020 #kwiecień #safetyfirst #simplylife
  • Powoli kończymy kolejny dzień w kuchni. W piekarniku dochodzą bajgle ♥️ a do bajgli dziś będzie ziołowa pasta jajeczna i wędzony kozi ser. Dla takich smaków kocham gotować ☺️
.
Na blogu czeka na Was wpis z przepisem na te pastę i na ziołowe leniwe z masłem szałwiowym, o które pytałyście po tym, jak pokazałam je w relacjach. Są proste w przygotowaniu, przepyszne i w sam raz na na urozmaicenie obiadów. 🌿✌🏻
A wszystkie te pysznisci zjedzą też najmniejsi ☺️
Link tradycyjnie w BIO. .
#ziołazamiastsoli #szybkieprzepisy #gotujebolubie #prosteprzepisy #conaobiad #blw #gotujemy #babycook #zioła #pomyslnaobiad #zdrowegotowaniezbeaba #slodkiciezarblog #kuchnia #kuchniaikea #białakuchnia #gotowanie #gotowaniedladzieci #szybkiobiad #pomyslnasniadanie #pomysłnaśniadanie #blogparentingowy #dailyblog #polskamama #kulinarneinspiracje #pyszne
  • Pora zacząć weekend ✌🏻
Ja oczywiście bede robić to co robię każdego dnia, czyli maraton między kuchnia a pralką, u Was tak samo? 😅 Od poniedziałku znów lasy otwarte, będziemy spacerować 🌿 i cieszę się, że zmierzamy w kierunku zwiększania swobody, ale i tak ciężko będzie w tej nowej rzeczywistości, tak dalekiej od normalności. Jak się z tym czujecie? 🤷‍♀️
.
#slodkiciezarblog #igkids #kidsofig #myson #cuteboy #childrens #childhoodeveryday #interior4u #kanapa #salon #livingroom #pillow #instamamy #matkapolka #matkawariatka #warszawa #warszawskamama #kidsootd #mymotherhood #quarantinemode #quarantinelife #kwarantanna #synek #kidsinspiration #happyKids #chillout
  • No i po świętach 🐇🌿
Dziś usłyszałam, że niebawem wracamy do życia, że stopniowo niedługo wszystko zacznie się otwierać 🙃 i wiadomo, że to wszystko będzie kusić dostępnością, a jak! 🙈
Ja marzę o wizycie u fryzjera, a Wy?
.
Moja mała dziewczynka rośnie w oczach, pięknie chodzi, wiec zaczynam rozglądać się za bucikami. Polecicie gdzie kupię piękne pierwsze buciki? 💕
.
#slodkiciezarblog #mysweetbaby #babyofig #coolkids #mailegworld #maileg #instablog #dailyblog #happybaby #instamatka #instamamy #motherhoodslens #momtogs #jestemmama #mojewszystko #mojedzieci #kochamnajmocniej #kanapa #kanapakivik #szarakanapa #poduszkidekoracyjne #poduszki #pillow #interior4u1 #matkapolka #polskamatka #polskiedziecko #rodzew2019