TOP
mebendazole alternative €44.39
zabawki edukacyjne dla maluchów
DZIECKO

Przepiękne i angażujące zabawki edukacyjne dla maluchów

Myśląc o zabawkach edukacyjnych od razu kojarzymy puzzle, przeróżne klocki, i wszystkie grające sprzęty śpiewające o kolorach, kształtach czy cyfrach. A tak naprawdę pod pojęciem zabawki edukacyjne mieszczą się wszystkie, które potrafią czegoś nauczyć. Zabawką edukacyjną może być lala, dzięki której maluch nauczy się wrażliwości i przytulania gumowej dzidzi. Mogą to być klocki, które nauczą budowania konstrukcji, pudełka do wkładania jedno w drugie. Może to być stragan, dzięki któremu dziecko będzie naśladować różne scenki albo warsztat do konstruowania. Wszystko zależy od wieku, ale nie mam wątpliwości, że każda zabawa może uczyć, a każda zabawka może mieć funkcje edukacyjne. 

Dlatego wybierając zabawki dla Igi, nie kieruję się tylko tym co rozwijają i w jaki sposób. Kieruję się przede wszystkim tym, na ile będą ciekawe i angażujące. Czy jeśli pokażę jej funkcjonalności danej zabawki, to czy będzie w stanie pobawić się nią samodzielnie. 

Pamiętacie nasz sorter domek i piramidę pudełek z uroczą żyrafką Sophie? Mamy je już ponad pół roku i Igusia tak bardzo je uwielbia, że ostatnio nasza półeczka z zabawkami powiększyła się o dwa kolejne okazy z tym motywem. Musze przyznać, że ta seria Janod jest wyjątkowo przepiękna.

No dobra, a teraz przyznać się! Kto za dzieciaka nie bawił się wańką – wstańką i nakręcanym bąkiem?

To przecież klasyk jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla niemowląt. No nie znam dziecka, które by nie uwielbiało.

wańska wstańka zabawki edukacyjne dla maluchów

Zabawa jest przednia, na początku układanie w nieważne jakiej kolejności, ważne żeby wszystko jakoś weszło. Potem gdy maluch coraz bardziej kumaty, zaczyna się układanie od największego do najmniejszego. Dla nas hicior od pierwszego ułożenia.

I oczywiście żyrafa, która jest przepiękna. Uwielbiam tą zabawkę za detale.
Piramidę wańka – wstańka kupisz tutaj.
Piramidę z pudełek kupisz tutaj.

zabawki edukacyjne dla maluchów drewniane

Dugą nowością na naszej półce są drewniane klocki 6w1 z Żyrafką Sophie.

Sama takie klocki miałam w dzieciństwie, potem Mikoś miał takie z motywem czeskiego przyjaciela Krecika.  Cztery klocki, sześć obrazków, każdy cieszy oko, i dla ułatwienia znany jest z piramidki, którą mamy od kilku miesięcy, więc to zmniejsza poziom trudności. Co prawda do puzzli jeszcze nam daleko, ale te klocki są rewelacyjnym wstępem do puzzlowej miłości. 

montesori zabawki edukacyjne dla maluchówzabawki edukacyjne dla maluchów klocki drewnianezabawki edukacyjne dla maluchów klocki

Klocki z Żyrafką Sophie kupisz tutaj.

A teraz gratka dla fanów zjeżdżalni! Przy okazji roczku, polecałam Ci fajną zjeżdżalnię dla hantli, którą Iga dostała od dziadziów pod choinkę.

Tak bardzo jej się ta zabawka spodobała, że poszliśmy o krok dalej i dostała przepiękny kulodrom z motywem gąsienicy.

Fajna zabawka to mało powiedziane. Bawimy się nią wszyscy na zmianę – I. oczywiście, Mikoś, no i ja! Bo kto powiedział, że fajne zabawki są tylko dla dzieci? Dla starych trochę też.

Kulodrom to dwupiętrowa rampa z namalowaną uroczą łączką oraz okienkami, przez które można wrzucać piłeczki, by toczyły się w dół. Trzy fioletowe piłeczki w różnych odcieniach razem tworzą przecudną gąsiennicę. Na końcu toru znajduje się dzwoneczek, który daje znać, że piłeczka dotarła do celu. No mega to jest!

Kulodrom Gąsiennica kupisz tutaj.

 

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Instagram