TOP
dosaggio vermox sospensione €146.84
dolina muminków w polsce
MIEJSCA

W Polsce powstanie Dolina Muminków!

Kto jako dziecko czekał na środowe wieczory, bo wtedy na Dobranockę były Muminki? No jaaa! Uwielbiałam, kochałam, jarałam się każdym odcinkiem. Chciałam nosić na kostce bransoletkę jak Panna Migotka, uwielbiałam Małą Mi i bałam się Buki. I w ogóle nie przypuszczałam, że pierwszym krokiem do mojej przyszłej miłości do Skandynawii będzie właśnie Dolina Muminków.

Do tej pory mieliśmy tylko (lub aż) bajkę, wspaniałe książki Tove Jansson (czytaliście?) oraz śliczne gadżety (np. kubeczki). Ale teraz, w końcu jako jedni z nielicznych będziemy mogli spełniać swoje marzenia o odwiedzeniu tych wspaniałych bohaterów w swoim domu, albowiem w Polsce już niebawem powstanie prawdziwa Dolina Muminków. To będzie trzecie takie miejsce na świecie. Pierwszy mieści się oczywiście w Finlandii, której Muminki to przecież dobro narodowe <3. Drugi w Japonii. A trzeci powstanie właśnie w Polsce.

Gdzie powstanie Dolina Muminków?

Miejsce, które wybrano nie jest przypadkowe. Polska Dolina Muminków powstanie w Borowicach nieopodal Karpacza, przy wiosce lapońskiej Kalevala. Plany wskazują na to, że na terenie wioski powstanie osiem obiektów, będących dokładnym odwzorowaniem ilustracji z książek o Muminkach Tove Jansson. To co ucieszy największych fanów to fakt, że ponoć w niektórych domkach będzie można nawet nocować. Ja się piszę 😀 No chyba, że z Buką 😉

Kiedy będzie można odwiedzić wioskę Muminków?

Wstępnie zakończenie budowy planowane jest na końcówkę roku 2021, więc jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Ale myślę, że zdecydowanie warto! Dla wielu z nas to będzie powrót do dzieciństwa, a dla dzieci szykuje się naprawdę wspaniała przygoda.

Czego możemy się spodziewać? 

Myślę, że naprawdę niezwykłego miejsca. Dwa pozostałe miejsca robią olbrzymią furrorę wśród dzieci i dorosłych. I wcale mnie to nie dziwi, skoro kochamy postacie z bajek, dzieci z radością jeżdżą do Disneylandu, parku Asterixa i Legolandu, do również wioska Muminków będzie spełnieniem wielu dziecięcych marzeń. Pierwsze zdjęcia pojawiły się już na profilu Kalevala na Facebooku:

Domek Muminków po wczorajszych urodzinach już gotowy na Szkołę Fińską❤️🇫🇮

Opublikowany przez Kalevala Czwartek, 7 listopada 2019

A tak wygląda przepiękna Dolina Muminków w Finlandii, więc w sumie jest na co czekać, prawda?

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Instagram