TOP
vermox wie schnell wirkt €73.28
DZIECKO

Ahoj przygodo! Czyli co zabrać w podróż z dzieckiem, żeby nie dać się nudzie!

Wakacje, czyli ten czas, kiedy powinno się odpoczywać. Ale zaraz zaraz, jestem mamuśką, więc o jakim odpoczynku my mówimy? Przecież i tak będę biegać za dziedzicem moim ze sprężynką w tyłku i wymyślać milion zajęć. Nuda chociaż bywa kreatywna, to potrafi solidnie dać w kość, serio. To ja już wole się zabezpieczyć, bo wiesz, przezorny zawsze ubezpieczony, a podróż z dzieckiem bywa pełna niespodzianek, zwłaszcza opóźnień. Zbieram asy do rękawa i w drogę. Pędzimy na pociąg.

Z podróżami mam zawsze mały problem. Otóż nigdy własciwie nie potrafiłam się dobrze spakować. Najpierw pakowałam się na wyrost, na zapas, na wszelką okazję i potem kręgosłup mi się uginał od dźwigania tony niepotrzebnych rzeczy. Oczywiście już na miejscu okazywało się, że zabrałam wszystko i nic. Miał być lans, wyszła jakaś katastrofa. A potem musiałam z powrotem przytargać to samo plus jeszcze jakieś dziesięć kilo piasku, które przyniosłam z plaży w ręcznikach, klapkach, kostiumach.

Potem zaczęłam pakować się minimalistycznie. Nie daj boże wyjazd się przedłużył, a ja nawet majtek na zmianę nie miałam. Musiałam zmianę ubrań prać płynem do naczyń w umywalce i suszyć suszarką. A potem wszelkie zagniecenia pozostałe po ratunkowej przepierce przypominały mapę hydrograficzną Polski. Pół biedy, jak był to wyjazd na działkę, bo tam miałam to w nosie.

Potem zaczęłam się pakować planując kolejne dni z uwaględnieniem minimalnego zapasu, w postaci stroju na jeden dzień. I kiedy już mi się wydawało, że wygrałam tę nierówną walkę z losem, pogodą i wszechświatem, urodził się mój pierworodny. I wszystko szlag trafił. To moje planowanie i oszczędne pakowanie. Bo jak do cholery minimalistycznie spakować dziecko na wyjazd? Coś się w ogóle zostawia w domu czy zabiera się wszystko? Pierwsza próba, spakowaliśmy cały bagażnik ciuchów, zabawek. Użyliśmy jakieś pięć procent tej całej graciarni i się wściekłam, przysięgam, Bo pakowanie zajęło mi dłużej niż sam wyjazd.

Drugie podejście na wypad spontaniczny, nie wzięłam zbyt dużo, bo przecież nie pewnie nie zdążę użyć i wyszedł najgorszy wyjazd ever. Byłam o krok od wyskoczenia z samochodu przez ledwie uchyloną szybę.

mama-dziecko-dworzec-blog-slodki-ciezar

naklejki-mudpuupy-dziecko-dworzec-blog-slodki-ciezar

naklejki-mudpuupy-dziecko-dworzec-blog-slodki-ciezar

naklejki-mudpuupy-dziecko-blog-slodki-ciezar-sowa

Dziś podróżujemy na różne sposoby. Pociąg, samolot, samochód rzadziej. Pakuje tyle ile dni + trzy zmiany na zapas. Wiadomo, wpadki, wypadki. Zabawki tylko te kompaktowe, wygodnie, niewielkie, które mogę zmieścić w swojej torebce. Żadnych dodatkowych tobołów, po moim trupie. Kilka samochodzików, a poza tym naklejki, duuużo naklejek, bo przyklejać da się wszędzie 🙂 oraz kompaktowe gry, które łatwo wyjąć z torby akurat tam gdzie akurat jesteśmy. Nieważne czy to plaża, pociąg czy inne miejsce. Ważne że nie ważą i nie zabierają miejsca. Że gwarantują świetną zabawę i możemy też bawić się razem. Najbardziej lubimy te od Mudpuupy, za piękne obrazki i za to, że właśnie są takie wygodne i w wersjach kieszonkowych.

mama-dziecko-synek-pociag-blog-slodki-ciezar

memo-dziecko-synek-pociag-blog-slodki-ciezar

memo-dziecko-zabawa-blog-slodki-ciezar

memo-dziecko-synek-blog-slodki-ciezar

Razem z moim mężem jesteśmy wielkimi fanami planszówek i wszelkich gier żetonowych czy karcianych. Już od dawna wyczekiwałam momentu, w którym w końcu będziemy mogli grać razem z Mikiem. Osobiście uważam, że w dobie tabletów i smartfonów zaszczepianie w dzieciach miłości do gier planszowych jest niezwykle ważne, bo wspaniale uspołecznia, wymaga skupienia, stymuluje umysł, no i oczywiście daje dużo radości ze wspólnej zabawy.

dziecko-blog-kocham-slodki-ciezar

puzzle-mudpuupy-zwierzeta-woreczek-koc-piknik-dziecko

puzzle-mudpuupy-zwierzeta-woreczek-piknik-dziecko

dziecko-mudpuupy-domino-wakacje-w-podrozy

Puzzle w woreczku Mudpuppy
Domino Mudpuppy
Rolka naklejek ze zwierzakami
Memo z dinozaurami Mudpuppy

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Instagram