Biblioteczka DZIECKO

Obracanki, czyli najfajniejsze ruchome książeczki dla maluchów

Już wiesz, że wielką miłością darzę książki i z całych sił próbuję tym uczuciem zarazić moje dziecko. Dlatego też przykładam dużą wagę do wyboru odpowiednich książeczek do jego stale rozrastającej się biblioteczki. Na tym etapie, kiedy więcej opowiadamy, naśladujemy i pokazujemy, książeczki zawierające treść nie są koniecznością. Póki co najważniejsze są doznania wzrokowe oraz dotykowe i na tym się skupiamy. I tu pojawiają się Obracanki – jedne z ulubionych książeczek mojego synka.

Pierwszą z dwóch książeczek (Kolory) dostaliśmy od koleżanki. Nie dziwię się dlaczego akurat tę wybrała – jest bardzo ciekawą propozycją dla dziecka. Elementy wewnątrz książeczki są ruchome, co sprawia że ta już od samego początku jest bardzo atrakcyjna dla malucha. I tak mój synek bardzo często sięga po nią, siada u mnie na kolanach, obraca elementy i powtarzamy jakiego koloru jest piesek, kotek czy sowa. Od kilku miesięcy oglądamy ją codziennie po kilka razy, a entuzjazm nie gaśnie. Sam fakt że tą książeczką można się bawić, powoduje że samo opowiadanie i oglądanie nabiera zupełnie nowego, ciekawszego i bardziej zabawnego wymiaru. Nie skłamię jeśli powiem, że ta książeczka jest w naszej czołówce razem z ukochaną Księgą Dźwięków.

Jako druga w naszym domu pojawiła się wersja z liczbami. I muszę przyznać, że to wydanie jest chyba dla nieco starszych dzieci, bo obrazki różnią się miedzy sobą ilością kropek na skrzydełkach biedronki czy plamkach na grzbiecie świnki. Niemniej jednak również bardzo lubimy ją oglądać, ale już teraz wiem że czasy świetności jeszcze przed nią 🙂

 

Obie książeczki są świetnie wykonane – mają grube strony, przez co niełatwo je uszkodzić. Ilustracje są bardzo przyjemne dla oka, a kolorystyka żywa.

 

Dodatkowo zaobserwowałam, że książeczki uczą zręczności, bo przecież przekręcanie obrazków wcale nie musi być tak oczywistą i prostą czynnością dla małych paluszków. Wersję o kolorach śmiało można pokazywać dziecku już na samym początku przygody z książeczkami, co zadziała w dużym stopniu stymulująco na młody umysł, który szybko zacznie dostrzegać różnice. 🙂

Książeczka jest dostępna w większości księgarni internetowych i wielu stacjonarnych.

Podoba Ci się ten tekst? Koniecznie zostaw komentarz lub lajka. 🙂

Jeśli masz ochotę zostać z nami na dłużej, to możesz to zrobić poprzez polubienie nas na Facebooku – wtedy nie ominie Cię żaden nasz post 🙂

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

4 komentarze

 • Odpowiedz
  Ania ze SmakiMacierzynstwa.pl
  13 marca 2016 at 12:18

  Bardzo fajne te książeczki, a dzieci przecież uwielbiają jak w książeczce coś świeci, mówi, albo właśnie się rusza 🙂 Super!

 • Odpowiedz
  MartynaG.pl
  12 marca 2016 at 22:49

  Jak dla mnie to naprawdę świetna propozycja 🙂 Nigdy jej jeszcze nie widziałam… za to lubię właśnie książkowe wpisy 🙂

 • Odpowiedz
  Gaba - Turlu Tutu
  11 marca 2016 at 00:33

  Droga Anno! Książeczki są czadowe! Ale ekstra! Moi to już chyba za mali, ale niebawem pojawią się w rodzinie dwa małe szkraby to im ciotka prezent sprawi:) Dzięki!

 • Napisz odpowiedź