TOP
mebendazole australia €134.50
RZECZY

Co czytamy w lato, czyli najlepsze nowości książkowe.

Nareszcie lato, wakacje, a dla mnie to też krótsze pracujące piątki, z czego chętnie korzystam, bo to w końcu dodatkowy czas dla rodziny. Ale żeby nie było, wakacje to nie tylko czas na placu zabaw czy w ogóle na zabawie na powietrzu. Nadal czytamy i to całkiem sporo. Oczywiście najważniejsze jest czytanie na dobranoc, ale i w ciągu dnia często siadamy z książką – czy to w domu, na balkonie, na plaży, na ławce. Dosłownie gdziekolwiek, bo przecież wszędzie da się czytać.

Bez dłuższych wstępów zapraszam Was na przegląd nowości, które zagościły na naszych półkach. Każda zdecydowanie warta uwagi.

Opowiem Ci Mamo, Co robią psy – Paulina Wyrt

To już kolejna książka z serii Opowiem Ci Mamo, która trafiła na naszą półkę z książkami. Były już samoloty oraz narzędzia, które dostaliśmy od znajomych. Potem Dinozaury, które czytamy od wielu mięsiecy po kilka razy w tygodniu. Wszystkie te książki zostały pokochane, dlatego bez wahania sięgnęłam po ten tytuł. Książka przepięknie ilustrowana i podobnie jak poprzednie części, zawiera w sobie dużo ciekawostek i zagadek.
Głównym bohaterem książki jest pies imieniem Feler, który czeka w schronisku na swój dom. Szybko zostaje przygarnięty przez Lilę. Na kolejnych stronach czeka wizyta u weterynarza oraz o zabiegach upiększających, którym poddają się nie tylko ludzie ale i ich pupile. Są też labirynty, gry planszowe, czyli wszystko, co zaciekawi kilkulatka, a zwłaszcza małego miłośnika zwierząt.


Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat.

Wyobraź sobie, że jest na tym świecie wynalazek, dzięki któremu w końcu możesz się dowiedzieć o czym miauczą koty, co komunikują za pomocą swojego ogona, ale też w końcu będziesz wiedzieć o czym szczekają psy, i o co chodzi karaluchom i pająkom. Zwierzoobjaśniarka bowiem jest maszyną rewolucyjną, która pozwoli dogadać się z własnym pupilem.

Książka niewątpliwe bardzo humorystyczna i dosłownie łamiąca język  – niektóre słowa wymagają kilkukrotnego cichutkiego przeczytania, nim zostaną poprawnie przeczytane na głos.

Zwierzoobjaśniarka to wspaniała propozycja dla starszaków i rodziców. Dla Mikuszona jeszcze za wcześnie, ale myślę że za jakiś czas będziemy regularnie po nią sięgać.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wielka Księga Wartości – Teresa Blanch, Anna Gasol

Lubię książki, które niosą ze sobą niezwykłe wartości. Takie, które uczą, edukują, a wszystko to obudowane jest w piękne historie. Tak jest w tym przypadku. Książka jest absolutnie wyjątkowym zbiorem szesnastu opowiadań min o tolerancji, empatii, uczciwości, szczerości czy życzliwości. Jest też doskonałym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o emocjach. Bardzo chętnie do niej siadamy i za każdym razem dużo rozmawiamy. Myślę, że to książka, którą powinno mieć w swoim zbiorze każde dziecko.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Poczytaj mi Mamo – księgi czwarta i piąta

Szczerze przyznam, że po raz pierwszy razem sięgnęliśmy po książki z tej serii (choć ja znam je jeszcze z dzieciństwa), ale uznałam, że po ukochanych wierszach Tuwima z Panem Maluśkiewiczem na czele oraz po Brzechwie, to już absolutna konieczność. Od pierwszych stron wróciły wspomnienia dzieciństwa, wszak oba tomy są pełne wspaniałych opowiadań, które tak bardzo przypominają mi o tym jak czytali mi rodzice.

Czytamy je na dobranoc na zmianę z Dobranockami na pogodę i niepogodę, o których pisałam tutaj.

W obu tomach nie brakuje wspaniałych autorów – znajdziesz tu miedzy innymi opowiadania Marii Konopnickiej, Małgorzaty Musierowicz czy Joanny Papuzińskiej. Jest też nasz ukochany Tuwim.

Miko pokochał “Kredki” Małgorzaty Musierowicz, a także “O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”.
Ponadto znajdziecie tam wiele więcej min Stefka Burczymuchę, Dom, Mokrego Łakomczucha czy Chorego kotka.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Instagram