TOP
Bez kategorii

Kilka nowości książkowych na koniec wakacji

To już ostatnie wakacyjne chwile, ale u nas nadal trwa ten wakacyjny chillout. Wyciskamy z wolnego czasu ile się da, spacerujemy, chodzimy do kina, bawimy się i oczywiście czytamy. W sierpniu dołożyliśmy do naszej biblioteczki trzy kolejne bardzo fajne książki, które nadają się i dla maluchów i dla starszaków. Bez dłuższych wstępów zapraszam Was na nasze sierpniowe wybory.

Pucio na wakacjach  – Marta Galewska – Kutra
wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pućka przedstawiać nie trzeba. To już kolejna część przygód małego chłopca i jego rodziny. Tym razem Pucio wyjeżdża na wakacje kamperem, a towarzyszą mu nie tylko rodzice i rodzeństwo ale także ciocia. Celem są piękne Kaszuby, a póżniej Bałtyk.. Będzie się działo – od spania pod namiotem, przez wycieczki rowerowe, piknik, grzybobranie, i opowieści taty o burzy. Będą kąpiele, raki, zabawa w piasku. Nie zabraknie ćwiczeń logopedycznych, które tak uwielbiamy, a poszukiwania przedmiotów na ilustracjach przyniosą jak zawsze dużo frajdy.

Kolejna część Pucia od razu trafiła do naszego top of the top i czytamy ją codziennie, przy okazji rozmawiając o kolejnych wakacjach, kierunkach i co będziemy robić.

Rok na Targu – Jola Richter -Magnuszewska
wydawnictwo Nasza Księgarnia

To już kolejna część tego cyklu, tym razem odkrywamy co dzieje się na targu.
Na początku poznajemy całą plejadę postaci pojawiających się na targu w Dobroszycach, od Pani kwiaciarki Hortensji Kwiatek, wolontariuszy, fryzjera, Pani słodziutkiej prowadzącej cukiernię, aż po Janusze (hihi) które wraz z Grażynkami szukają sposobności by kupić coś tanio a sprzedać drogo. Podobnie jak poprzedniej części książka posiada dwanaście przepięknych rozkładówek, właściwych dla kolejnych miesięcy. W trakcie całego roku można zaobserwować wiele zmian, np zawartości straganów, kiedy sadzone są rośliny, czy też kiedy można kupić choinkę na święta. Książka skłania do wnikliwej obserwacji i przyczynia się do lepszego zrozumienia zachodzących zmian.

Nauka liczenia – Agnieszka Łubkowska
wydawnictwo Nasza Księgarnia

Po tę książkę sięgnęłam z dużą ciekawością. Mikuszon ma już prawie cztery lata, przed nami kilka dodatkowych tygodni w domu, a to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Z definicji książka wspierająca naukę matematyki u dzieci, które również mają problemy z przyswajaniem wiedzy, w praktyce, to nic innego jak pięknie ilustrowany zbiór wskazówek i ćwiczeń, wspomagający rozwój umiejętności liczenia i nie tylko. Już teraz widzę, że książka posłuży nam baaaardzo długo, na różnych etapach nauki. Znajdziecie w niej miedzy innymi odczytywanie godziny na zegarze, ćwiczenia pamięciowe i na koncentrację, poszukiwanie ukrytych liczb, rysowanie oburącz, a także działania (dodawani, odejmowanie itd.).

Ania Brzozowska

Cześć, mam na imię Ania i bardzo się cieszę, że mogę gościć Cię na moim blogu. Jeśli spodobało Ci się tutaj, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło :) Polub slodkiciezar.pl na Facebooku Polub slodkiciezar.pl na Instargarmie Do zobaczenia! :)

«

»

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Instagram